Podepsali jsme pachtovní smlouvu na pozemek.


Milí členové a podporovatelé, 

s radostí Vám oznamujeme, že jsme podepsali pachtovní smlouvu na pozemek! Po roce a půl jednání tedy máme konečně možnost společnými silami vybudovat Komunitní zahradu Řepy – příjemný prostor, kde se budeme moci scházet a užívat si (nejen) slunečné dny.

Kdo sleduje dění ve spolku, ví, že se jedná o pozemek Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského, který se nachází za točnou tramvají, konkrétně jde o pozemek mezi oploceným parkovištěm a železniční tratí, viz foto v příloze. V ideálním případě se nám podaří pronajmout i pozemek hlavního města, ale nepředbíhejme. Po Novém roce plánujeme workshop, na kterém budeme moct společně rozhodnout, jak by měla zahrada vypadat – budeme vás informovat.

Rádi bychom Vás pozvali na první akci konanou na pozemku a to sobotní úklid pozemku a jeho okolí. Kromě vysbírání odpadků také pověsíme krmítko a vytvoříme vánoční stromek pro zvířata. Vyrábět jedlé “vánoční ozdoby” pro zvířata (např. z jablek a mrkve) budeme rovnou na místě. Na závěr si opečeme špekáčky a zahřejeme se u táboráku. Akce je vhodná i pro děti a psy (ideálně na vodítku) a je bezplatná. Sraz je v 10h na konečné tramvají Sídliště Řepy. FB událost zde: https://www.facebook.com/events/2624150767667741/ . 

Těšíme se na vás!

Anna Sladká

předsedkyně výboru

Komunitní spolek Řepy

 799 total views,  1 views today