OBOHATILI JSME ZAHRADU O 13 NOVÝCH ZÁHONŮ

V neděli 11. 10. jsme na zahradě v rámci workshopu (my Angličani raději říkáme dílny ) Výroby vyvýšených záhonů, podpořeného grantem MČ Řepy, přidali na zahradu celkem třináct záhonků různé výšky. Nejprve bylo ovšem třeba zrušit stávající provizorní společné záhony, které velmi dobře posloužily k bohaté úrodě v tomto roce.

Příští rok si již budou moci zájemci – členové spolku – pronajmout svůj vlastní záhon. Záhonky budou oploceny a prostor uzamčen. Základem záhonů jsou dřevěné “ohrádky”, které se dají na sebe snadno poskládat do zvolené výšky. Na dno jsme položili pletivo jako ochranu před hlodavci a stěny vyložili speciální profilovanou fólií, která brání přímému styku zeminy se dřevem a zároveň umožňuje dřevu dýchat. Takto připravené ohrádky jsme postupně naplnili menšími větvemi, kompostem, koňským hnojem a kvalitní zeminou. Ta se bude ještě doplňovat, jak se obsah záhonů bude sesedávat. Kromě těchto “soukromých” záhonů plánujeme opět nějaké společné (např. na bylinky) a také jeden záhon mimo oplocený pozemek, kde si budou moci zasadit své sazenice i ti, kteří se ještě nerozhodli, zda se k nám chtějí přidat a rádi by si pěstování vyzkoušeli “nanečisto”

Práce nám šla rychle od ruky a atmosféra byla skvělá, každý přiložil ruku k dílu tam, kde bylo třeba a nikdo se nenudil. Ani děti, které už si na zahradě našly své vyžití a někdy je rodiče musí přesvědčovat, že už je opravdu čas jít domů.

 275 total views,  1 views today